•

Ďakujeme za aktívnu účasť na finančnej zbierke Deň narcisov 2024, ktorá sa uskutočnila 18.4.2024.

Naša škola sa podieľala vyzbieraním finančných prostriedkov v celkovej sume 1303,10 €.

• Čítajme si

• V týždni od 18.marca do 22.marca 2024 prebiehal už 15.ročník celoslovenského projektu Čítajme si. Cieľom podujatia bolo priviesť k čítaniu čo najviac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

Aj naši žiaci 1. a 2. stupňa sa do tejto aktivity zapojili a striedali sa pri čítaní zaujímavých kníh rôznych autorov. Maratón prebiehal tak, že keď žiak dočítal odsek z vybranej knihy, pokračoval ďalší čitateľ. Všetci zúčastnení sa následne zapísali do prezenčnej listiny, podpísali na plagáte a tak získali záložku do knihy.
            Z našej školy sa do projektu zapojilo spolu 273 detí a ukázali, že čítanie dobrej knihy naozaj baví.

Veríme, že aj takýmto podujatím sme podporili záujem o čítanie, ktoré je veľmi potrebné na celkový rozvoj čitateľskej gramotnosti.

• Noc s Andersenom

• Pri príležitosti narodenia dánskeho rozpravkára H. CH. Andersena (2.apríla) sa každoročne organizuje Noc s Andersenom, medzinárodné podujatie na podporu čítania.

Aj naša škola sa do tohto podujatia zapojila a počas noci z 22.3. na 23.3.2024 sa premenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej rástli tulipány, fialky, sedmokrásky a snežienky. Spolu sme strávili nezabudnuteľnú noc plnú súťaží, úloh a aktivít, pričom každá z nich sa niesla v znamení knihy M. Ďuríčkovej Majka Tárajka. Samozrejme, nechýbala ani túžobne očakávaná pizza. Po krátkej noci sme si pochutnali na sladkých raňajkách, ktoré nám zabezpečila škola a pokračovali v meraní síl pri pohybových činnostiach. V závere každý žiak dostal spomienkovú pohľadnicu od organizátorov podujatia, záložku do knihy a sladkosti.
            Rôznorodé aktivity a pedagogický dozor mali pani učiteľky S. Gáboriková, Ľ Dancáková, D.Vangorová, V. Verebová a I. Rokyta. Povzbudiť a zasúťažiť si prišiel aj pán riaditeľ L.Vangor.
            Veríme, že sa žiakom 3.,4.,5. a 9.ročníka páčilo a na túto krásnu spacákovú akciu budú dlho spomínať.

• Naše recitátorky

• O školskom kole Hviezdoslavovho Kubína sme už na stránke školy priniesli informáciu. V dňoch 21. a 22. marca sa naše víťazky školského kola zúčastnili okresného kola tejto súťaže. Opäť to bolo v priestoroch Átria klubu na ulici Zuzkin park v Košiciach.

Všetky dievčatá nás dôstojne reprezentovali a tri recitátorky získali aj pekné umiestnenia. V prednese prózy Izabella Majerčáková zo IV. A obsadila v prvej kategórii (2. – 4. ročník) krásne 2. miesto. Úspešné boli aj dievčatá v prednese poézie: Dominika Vangorová zo IV. A získala v prvej kategórii 3. miesto a Laura Soľaničová z IX. B v tretej kategórii (7. – 9. ročník) rovnako 3. miesto.

Dievčatá nám urobili veľkú radosť, srdečne im blahoželáme a veríme, že to bude takto pokračovať aj v ďalších ročníkoch tejto súťaže.

•

Veľkonočné prázdniny trvajú od 28.3.2024 (štvrtok) do 2.4.2024 (utorok).

Vyučovanie po prázdninách pokračuje 3.4.2024 (streda).

• Zápis do 1.ročníka

• ZÁPIS  DETÍ  DO  1. ROČNÍKA

na školský rok 2024/2025 sa uskutoční  v budove základnej školy

05. 04. 2024  od 14,00 hod. do 18,00 hod.

06. 04. 2024 od 8,30 hod. do 14,00 hod.

Na zápis sa dostavia rodičia spolu s dieťaťom.

Zapisujú sa deti narodené od 1.9.2017 do 31.8.2018 a deti, ktoré nedovŕšili šiesty rok veku a absolvovali povinné predprimárne vzdelávanie.

Bližšie informácie nájdete v záložke O škole - Zápis do 1.ročníka

• Kultúrno-vzdelávací program "Zneužívanie moci"

• Témy zneužívania moci sú v súčasnosti veľmi aktuálne a v spoločnosti žiadané. Preto dňa 13.3.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili kultúrno-vzdelávacieho programu Zneužívanie moci: "Hoax - Lož prezlečená za Pravdu".

Od začiatku až do konca žiaci účinkovali a podieľali sa na atmosfére programu. Boli vťahovaní do znázorňovania kontrastných situácií, ktoré pôsobili na myseľ mladého človeka. Zážitkovou formou a logickou úvahou si formovali správne životné postoje a zodpovednosť za svoje chovanie. Pútavým spôsobom boli žiakom vysvetlené akuálne pojmy dnešnej doby ako pravda, hoax, podvod a klamstvo.

V programe odzneli známe piesne, ktoré svojim obsahom podporili túto tému.

Bolo to veľmi zaujímavé a poučné podujatie.

• Oznam

• Dňa 21.marca 2024 (štvrtok) sa bude vyplácať cestovné žiakov za obdobie 02 / 2024.

Vyplácať sa bude v čase od 8.30 do 14.00 hod.

Cestovné sa vypláca v hotovosti rodičom žiakov v určenom termíne.

• Z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka - T9-2024

budú mať žiaci 5. - 8.ročníka a 2.,3. a 4.špeciálnej triedy