• Školský časopis

• Detský časopis  Svet žiaka

Detská organizácia Fénix v spolupráci so Základnou školou Bidovce vydáva od roku 1999 žiacky časopis. Časopis je pripravovaný redakčnou radou,  ktorá sa každoročne obnovuje. Redakčná rada sa týždenne schádza v rámci literárno-redakčného krúžku, pod vedením Dariny Čulkovej, a pripravuje jednotlivé rubriky do časopisu. Vychádza trikrát, resp. štyrikrát ročne podľa množstva materiálu.

Štruktúra časopisu:

Príhovor – píšu žiaci, učitelia, príp. iní zamestnanci školy na aktuálnu tému – záver školského roka, Vianoce, voľný čas, príchod jari a pod.

Rozhovor – členovia redakčnej rady po súhlase niektorého zamestnanca školy pripravia otázky a robia rozhovor.

Umelecké prvosienky – prezentujeme vlastnú tvorbu našich žiakov, tiež kvalitné slohové práce.

Stalo sa – informujeme o súťažiach, aktivitách Detskej organizácie Fénix,  aktivitách v škole a mimo školy.

Všeličo – v tejto rubrike sa nachádzajú rôzne tajničky, prešmyčky, maľovanky pre menších, hlavolamy, všetko vytvorené žiakmi.

Vyššie uvedené rubriky sa objavujú v každom čísle. Z ostatných nepravidelne prinášame  „Múdrosti“  z tried – žiacke perličky pri odpovediach, Anketu – napr. s deviatakmi pri odchode zo školy, resp. sa pýtame na názory žiakov na rôzne aktuálne témy.