• Predloženie potvrdenia od lekára

• Kedy rodič dieťaťa materskej školy a žiaka základnej školy

predkladá potvrdenie od lekára

Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka ZŠ na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní a dieťa MŠ s povinným predprimárnym vzdelávaním na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia (vrátane ochorenia alebo karantény z dôvodu ochorenia COVID-19). V takomto prípade rodič predkladá ospravedlnenie neprítomnosti dieťaťa/žiaka v škole. Ospravedlnenie môže byť telefonicky, SMS správou, mailovou správou alebo osobne. Zároveň dieťa/žiak pri nástupe do školy predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“.

Pri absencii viac ako 5 (žiak) / 7 (dieťa s povinným predprimárnym vzdelávaním) po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí rodič predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení. Zároveň dieťa/žiak pri návrate do školy predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“.

Rodičia detí MŠ s nepovinným predprimárnym vzdelávaním „Potvrdenie od lekára“ nepredkladajú ani v prípade neprítomnosti dlhšej ako 7 dní. Predkladajú „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“.

Pri prvom nástupe do školy (MŠ, ZŠ) a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa MŠ / žiaka ZŠ.